تامین تجهیزات انرژی خورشیدی

شرکت پویشگران طرح سبز سپنتا قادر به تامین نیاز مندی شما در بخش پنل های خورشیدی و اینورتر های خورشیدی از برند های معتبر است.

 

ارائه خدمات طراحی و محاسبه نیروگاه های انرژی خورشیدی و هیبرید

 

پنل خورشیدی

پنل خورشیدی که از آن با نام پانل خورشیدی، پانل سولار، صفحات خورشیدی، سلول خورشیدی و صفحه فتوولتائیک یاد میشود، جزو اصلی یک سیستم برق خورشیدی می‌باشد. انواع پانل خورشیدی ارائه شده توسط گروه پاساک از مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین پنل‌های با راندمان بالای موجود در بازار می‌باشند. .

 

باطری خورشیدی

یکی از مهمترین اجزای یک سیستم خورشیدی جدا از شبکه سراسری برق (آفگرید سولار پاور سیستم – of-grid solar power system) باتری خورشیدی و تجهیزات ذخیره سازی انرژی برق برای استفاده در طول شب و در زمان عدم وجود تابش خورشید می‌باشند. در یک سیستم خورشیدی، پنل خورشیدی از کمترین هزینه نگهداری و باطری خورشیدی از بالاترین هزینه نگهداری برخوردار است.

 

شارژ کنترلر خورشیدی

شارژ کنترلر خورشیدی دستگاه واسط بین پنل‌های خورشیدی و سیستم مصرفی و ذخیره سازی برق خورشیدی می‌باشد. وظایف اصلی شارژ کنترلرها شارژ باتری‌های مجموعه و رساندن برق به تجهیزات مصرف کننده برق و همچنین عامل بازدارنده از جریان بازگشتی به پنل‌های خورشیدی می‌باشد.

 

شارژر خورشیدی موبایل و شارژر خورشیدی پرتابل قابل حمل

 

اینورتر:

اینورتر به صورت کلی وسیله ای برای تبدیل ولتاژ DC به AC می باشد. اینورتر برق DC را از منابعی مانند باتری، پنل خورشیدی، یا سلول های سوختی دریافت و به برق AC تبدیل می کند. برق خروجی را می توان به هر ولتاژی که لازم باشد تبدیل کرد.

اینورترها از نظر فاز تبدیل به دو نوع عمده تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند. همچنین از نظر شکل موج خروجی به چهار نوع زیر تقسیم می شوند:

  1. خروجی به شکل موج مربعی
  2. خروجی به شکل سینوسی اصلاح شده (معمولی)
  3. خروجی به شکل سینوسی اصلاح شده (پله ای)
  4. خروجی به شکل سینوسی خالص

اینورتر توصیه شده برای سیستم های سولار، اینورتر سینوسی خالص است اما در صورتی که هدف صرفا تامین روشنایی و یا برق برای دوربین مداربسته باشد استفاده از اینورترهای شبه سینوسی مشکلی برای سیستم ایجاد نمی کند.

دسته بندی دیگر اینورترهای خورشیدی، دو نوع متصل به شبکه و مستقل از شبکه می باشد.

اینورترهای متصل به شبکه با تبدیل ولتاز DC به AC، تجهیزاتی را که با ولتاژ AC کار می کنند تغذیه می کنند. از معروف ترین برندهای اینورتر متصل به شبکه می توان به اس ام ای SMA، گرووات Growatt و استکا Steca اشاره کرد. هم چنین برندهای کوتک Cotek، مینول Meanwell، ای پی اور EPEVER و اس ام ای SMA نیز از جمله شناخته شده ترین مدل ها در زمینه اینورترهای مستقل از شبکه هستند.

admin

دیدگاه خود را بیان کنید